Z kultury

Valdštejnskou lodžii ovládne Čarodění

Jičín - Do magického světa čarodějných bytostí se vydají návštěvníci Valdštejnské lodžie. Malé i velké tu čekají čarodílny, čarolabyrint, koncerty i divadla. Tajemné Čarodění ovládne lodžii v sobotu 30. dubna od 15 hodin. (zuz)

Pozvánka

Mezinárodní konference uctí Václava Chaloupka


Jčín - Václav Chaloupecký a otazníky české a slovenské historiografie a kultury. Tak se jmenuje mezinárodní konference v Porotním sále jičínského zámku, která se koná 21. a 22. dubna. Akce je věnována historikovi, archiváři a knihovníku Václavu Chaloupeckému, který pocházel z Dětenic a žil v letech (1882 – 1951).  (zuz)


V knihovně vystavují léčivé obrazy

Energetické obrazy vyzařující pozitivní a léčivou energii vystaví jičínská knihovna. Od 3. do 29. dubna jsou k vidění tamní Galerii Radosti. Energie jsou do obrazu vkládány během jejich vzniku, každý je originální a určený ke specifickému využití. (zuz)

reklama

reklama

Návštěvnost

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes503
mod_vvisit_counterVčera3096
mod_vvisit_counterTento týden503
mod_vvisit_counterMinulý týden27037
mod_vvisit_counterTento měsíc130151
mod_vvisit_counterMinulý měsíc140649
mod_vvisit_counterVšechny dny9233799

Dnes: Dub 24, 2017

logo

reklama

Šíření, převzetí nebo jiné užití fotografií a textů ze zpravodajského serveru Moje Jičínsko je bez souhlasu redakce zákázáno. Fotografie i texty podléhají autorskému zákonu.

TranslatorANNA K zpívala v Jičíně

- fotogalerie -...

http://www.mojejicinsko.cz/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/954331170310_Bo_Jc_AnnaK_046slide.jpg
http://www.mojejicinsko.cz/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/615757170309_Bo_Jc_Dratenici_015slide.jpg
http://www.mojejicinsko.cz/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/349716170313_Bo_Jc_Sportovec_roku_2016001slide.jpg
News Image

ANNA K zpívala v Jičíně

- fotogalerie - ...

News Image

Dráteníci vystavují v muzeu

- fotogalerie -...

News Image

Jičíňáci znají sportovce roku

- fotogalerie -...

FOTOGALERIE: Benefiční představení vytěžilo pro postižené z Apropa téměř půl milionu korun

Téměř půl milionu korun vybrala Asociace pro postižené Apropo na Benefičním představení v Jičíně.

Jičín – Peníze putují opět do speciálních bytů pro klienty denního stacionáře. Benefiční akci pořádalo Apropo už pojedenácté a i tentokrát bylo plno.

FOTOGALERII Z 11.BENEFIČNÍHO PŘEDSTAVENÍ ZDE. Foto:MJ/O.Březovský

Dary sponzorů, lidí i vstupenky na představení přinesly 467 637 korun. Podle ředitelky Apropo Jitky Králové se jedná o rekordní částku: „Rekordní částku jsme také vybrali na dobrovolném vstupném. Máme z toho velkou radost a sobotní benefice se všem moc líbila,“ řekla redakci.

Peněžní výtěžek pomůže s náklady na cvičné byty

V loňském roce Apropo vybralo asi o deset tisíc korun méně. Tyto peníze posloužily k vybudování druhého cvičného bytu pro dospělé postižené, kteří se zde učí samostatnému životu. Letošní výtěžek půjde do nákladů, které jsou s byty spojeny. „Jde o výdaje na provoz, energie, mzdy a spotřební materiál,“ vysvětlila ředitelka Jirka Králová.

Největší částku věnovala jičínská společnost Microrisc, která nedávno obdržela titul Firmy Královéhradeckého kraje. Z tržeb i z kapes majitelů a zaměstnanců se nakonec vybralo na 77 tisíc korun.

„Pro všechny z Mikroriscu je radostí pomáhat těm, jejichž práci obdivujeme. Lidé z Apropa dokáží rozdat radost tam, kde osud nadělil trošičku méně štěstí," řekli k tomu zaměstnanci i majitelé společnosti redakci.

3 Votes

0 Comments

Add Comment

 

Hledání

Krátce

Jičín prodá stará kinosálová křesla

Jičín – Za sto tisíc korun prodá jičínská radnice téměř dvě stovky křesel z Biografu Český ráj. Ty budou nahrazeny modernějším a pohodlnějším vybavením pro diváky v rámci rekonstrukce. Během ní se budově do léta příštího roku navrátí původní podoba, o kterou různými úpravami a přístavbami během desítek let přišla. Rekonstrukce bude stát 35 milionů korun. Na snímku původní budova divadla. (zuz)

1989 SAMETOVÉ NOVINY

Zvukové záznamy a fotogalerie z roku 1989 v Jičíně

Vážení čtenáři, v těchto chvílích byste měli ve svých schránkách nalézt čtyřicetistránkové Jičínské sametové noviny, které mapují dění ve městě během sametové revoluce v roce 1989. Některé události jsou označeny tímto symbolem:

Zvukové záznamy k daným událostem naleznete pod následujícími odkazy:

ZVUK Z MÍTINKU OF V AREÁLU 4.12.1989

ZVUK Z PODPORY HAVLA A VÝZVA K ODVOLÁNÍ POSLANCŮ KSČ NA NÁMĚSTÍ 19.12.1989

ZVUK Z PŘEDÁVÁNÍ BUDOVY OV KSČ NEMOCNICI 1.2.1990

FOTOGALERII Z UDÁLOSTÍ 1989 NALEZNETE ZDE.

Mediální partnerství


Nejčtenější články

Srážka vozu s autobusem u Úlibic skončila smrtí řidiče

Život řidiče si vyžádala dopravní nehoda včera v noci před kruhovým objezdem u Úlibic, kdy došlo k čelní srážce automobilu Mercedes s autobusem.  ...čtěte více


Jičínská koalice má těsnou většinu, za starostu chce Jana Malého

Koaliční pětice v Jičíně je na světě. Dnes v podvečer ji zástupci stran ústně domluvili. Starostou by se měl stát advokát Jan Malý z hnutí Ano.  ...čtěte více


Žádné hlučné stroje, v neděli bude v Jičíně klid celý den

V neděli bude v Jičíně klid celý den, rozhodli zdejší zastupitelé. Změnou vyhlášky zakázali v této době používání hlučných strojů.   ...čtěte více